Proběhla tisková konference TVŠ

Cílem neziskové inciativy Trenéři ve škole, která funguje již šestým rokem, je probudit u dětí zájem o pohyb a pomoci zvýšit úroveň výuky tělesné výchovy na školách. Na začátku šlo o pilotní projekt v Praze 6, do kterého se ale postupně začaly zapojovaly další školy napříč celou republikou, zájem je dnes rekordní. Mezi podporovatele programu patří například kardiochirurg Jan Pirk, nebo docent Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a odborník na antropomotoriku Martin Musálek. Generálním partnerem je skupina Accolade a institucionálními Magistrát hl. m. Prahy, MŠMT i další městské části a obce.

Konference celorepublikového programu Trenéři ve škole představila, jak se po šesti letech existence této iniciativy aktuálně daří řešit obecný nedostatek pohybu u českých dětí. Zvlášť těch na prvním stupni základních škol, kdy si nejvíce budují vztah k pohybu. S pozvanými odborníky se rozebrali současné možnosti boje s trendem pasivního způsobu života, s čímž úzce souvisí nárůst obezity u dětí v posledních letech.

Yorumlar